SPORT

Sărbătoare la Constanța! Farul lui Hagi este noua CAMPIOANĂ a României!

E.Ş. | 2023-05-21 22:56

Sărbătoare la Constanța! Farul, antrenată de ”Regele” Gică Hagi, este noua campioană a României după ce a învins FCSB cu scorul de 3-2 cu o etapă înainte de finalul campionatului.

Farul Constanța a învins FCSB într-un meci spectaculos, după ce a întors scorul partidei de la 0-2.

Primele 2 goluri ale roș-albaștrilor au fost marcate de Adrian Șut și Coman în minutele 9 și 17.

Farul și-a recăpătat încrederea în minutul 42 când Mateus Santos înscrie cu o lovitură de cap, după ieșirea hazardată a portarului Târnovanu la centrarea lui Borza.

Repriza a doua a adus și mai multă determinare pentru constănțeni care au dominat partida. Încă 2 goluri au fost marcate de Băluță și Louis Munteanu și Farul și-a adus trofeul mult râvnit.

Sute de constănțeni au intrat pe terenul de la Ovidiu și petrecerea a început la Constanța pentru a sărbători al patrulea trofeu din istoria grupării.